Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:425019
 
Author:
Evaluation:
Published: 08.09.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 21 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
  Latvijas nodokļu politika uz 21.gs.sliekšņa    3
  Uz valsts makroekonomiskajiem rādītājiem    12
  Nobeigums    16
  Izmantotās literatūras saraksts    17
Extract

Uzņēmumi ir tā sabiedrības daļa, kuras darbību ietekmē gan iekšējās vides (resursi, tehnoloģijas, struktūra, mērķi), gan ārējas vides (normatīvie dokumenti, valsts politika, ekonomiskais stāvoklis, starptautiskās attiecības) faktori. To ietekmi pārējā sabiedrība izjūt visspēcīgāk, jo uzņēmumi, sniedzot pakalpojumus, ražojot preces, strādā, lai apmierinātu sabiedrības vajadzības gan pēc ikdienišķām, gan luksus precēm un pakalpojumiem.
Likumi un citi normatīvie akti vistiešākā veidā ietekmē organizācijas darbību, jo tā nevar brīvi darboties, neievērojot normatīvos aktus un noteikumu prasības. Būtiskākās izmaiņas valsts regulēšanas sistēmā mūsdienās notiek saistībā ar iestāšanos Eiropas Savienībā un darbību starptautiskajās organizācijās.
Uzņēmuma efektīva darbība it atkarīga arī no valsts ekonomiskā stāvokļa novērtēšanas. Bez tam būtiski ir arī prognozēt ekonomiskā stāvokļa gaidāmās izmaiņas, lai spētu pieņemt visizdevīgāko lēmumu. Latviju par piemērotu sava kapitāla ieguldīšanai atzīst arvien vairāk ārvalstu investoru. Tomēr, lai arī pastāv tendence investīcijām palielināties, tās nav tādā apjomā kā varētu būt, jo kā kavējošais faktors darbojās likumi ("Par uzņēmumu ienākuma nodokli", "Par ārvalstu ieguldījumiem Latvijas Republikā"), kas līdz šim neparedzēja investoriem pietiekami pieņemamus nosacījumus. No tā izriet, ka svarīgi uzņēmuma attīstībai ir valsts politika budžeta veidošanā, ārvalstu investīciju veicināšanā, privātajā sektora atbalstīšanā, kas izpaužas nodokļu likmju, normu veidā.
Kā solis pretim uzņēmējdarbības vides sakārtošanai un veicināšanai var pieņemt valsts politiku nodokļu sloga pakāpeniskā samazināšanā uzņēmējiem no līdzšinējiem 25% līdz 15% sākot ar 2004.gada taksācijas periodu.
Lai arī nodokļa likme ir samazināta un 2002.gads bija pirmais taksācijas periods, kuram tā tiks piemērota, aizvien vēl aktuāla ir problēma, kas saistīta ar precīzu apliekamā ienākuma noteikšanu un tā samazināšanas un palielināšanas nosacījumiem jeb koriģēšanas nosacījumiem. Ik gadus pieņemot valsts budžeta likumprojektu, nodokļu likumi, tai skaitā arī likums "Par uzņēmumu ienākuma nodokli", tiek grozīti. Ik gadus tiek meklēts veids kā visefektīvāk sabalansēt valsts budžeta ieņēmumus ar izdevumiem, ņemot vērā, ka ieņēmumi no nodokļiem veido lielāko daļu no valsts budžeta ieņēmumiem. Būtiska problēma ir tāda, ka pieņemot lēmumus, kas saistīti ar valsts ieņēmumu sadali un pārdali, līdz galam netiek izvērtēti mērķi, projekti, kuriem domāti iedalītie naudas līdzekļi, vai tie ir pietiekami reāli, efektīvi. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1191711
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register