Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:584811
 
Author:
Evaluation:
Published: 02.12.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

1. Valsts teorija iekļauj sevī svarīgāku likumsakarību valsts attīstībā un funkcionēšanā. 1.juridiska valsts teorija izskata vispārējas valsts problēmas (būtība,pazīmes,saturs,funkcijas). 2.politoloģiska-izpēta kopīgas un īpašas pazīmes politiskajos režīmos (valsts jautājumi,varas dalīšana). 3.salīdzinoša-pēta dažādu valstu valsts modelēs (valsts formas un tipi).

5. Valsts, ka sabiedrības organizācijas forma.
Sabiedrība - cilvēku kopums, ko saista noteiktās attiecības. Valsts, ka sabiedrības organizācijas formu sauc arī pilsonisko sabiedrību. Pilsoniskas sabiedrības pazīmes: brīvu indivīdu kopība, sociālā brīvība, atklāta kopība, pašattistoša un pašpārvaldoša sistēma. Indivīds var atrasties daudzās sociālās grupās (ģimene, valsts utt)

7. Teoloģiskā teorija. Tas galvenā doma ir ka valstij ir dievišķīgs pirmavots (visa vara no dieva). Tas varai piešķīra neapšaubāmu obligātumu. Patriarhālas teorijas dibinātāji ir Platons un Aristotelis. Savā darbā Valsts, Platons stāsta par to ka no vienas ģimenes attīstās valsts, kur teva var ir tas pats kas monarha vara. Valsts pamatā ir savstarpēja cieņa un tēva mīlestība. Līguma teorija (Russo,Lokk,Radičevs). Saskaņa ar to valsts rodas valsts līguma slēgšanas rezultāta starp cilvēkiem kurus tas līgums pārveidos vienotā tautā. Tas liguma pamatā tiek veidota pilsoniska sabiedrība un tas politiska forma – valsts. Valsts nodrošina privātīpašuma aizsardzību un cilvēku drošību. Vardarbības teorijas pielūdzēji politiskas varas pamatā redzēja nevis ekonomiskas attiecības, bet gan iekārošanu, vardarbību un pakļaušanu verdzībā. Viņi apgalvoja ka šādas vardarbības rezultātā tiek izveidota pretējo valsts elementu kopība.

8. Platons un Aristotels uzskatīja ka jebkuras valsts uzdevums ir tikumības apstiprināšana. Cicerons jau domāja ka valsts ir cilvēku savienība, kuri ir apvienoti ar vienu kopējam tiesībām un kopīgam labumam. Russo-cilvēka brīvību attīstība un realizācija.…

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,98 €
Work pack Nr. 1203855
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register