Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:429060
Author:
Evaluation:
Published: 23.05.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

ES konkurences ties. EK material. ties. sastāv no EK konkur. ties. un EK 4 brīvību ties. regulējuma. EK mater. ties. kalpo kopējā tirgus izveidoš. un attīstībai. Valstu savstarpējā ekonom. intergrāc. sākas, izveidojot brīvās tirdzniec. telpu, atceļot muitas nodokļus, ierobežoj. preču kustībai. Tālāk seko muitas savien. izveidoš. un kopējais tirgus. Kopējais tirgus nozīmē, ka valstis iedibina 4. brīvības:* brīva preču kustība *brīva darba spēka kustība *brīva pakalpojumu kustība *brīva kapitāla kustība. Konkurence ir ekon. izaugsmes dzenulis, ja tās nav, rodas stagnācija., tā stimulē efektivitāti. KT aizsargā mazās firmas, neļaujot lielajiem uzņēm. izspiest tos no tirgus. KT mērķi: * valstu ekonom. integrāc. * vienota ekonom. attīst. līmeņa sasniegš. * ekonom. izaugsme * iedzīv. dzīves paaugst.
Konkurences tiesības - sastāv no 5 pamatelem.: 1)aizliegti nolīg. Uzņēm. starpā par saskaņ. darb.; 2) aizliegts izmatot domin. stāvokli tirgū; 3) valsts uzņēm. priekšrocību neizmantoš.; 4) valsts atbalstu aizlieg. (ja tas ietekmē godīgu tirgu); 5) nodokļu vienlīdz. vietējiem un ārvalstu uzņēm. Gadījumi, kad aizliegumi nedarbojās: ir atļauts valsts atbalsts dabas katastrofu seku likvidēšanai, atpalikušajiem reģioniem, kultūrai.
81.(aizliegtās vienoš.) un 82. p.(dominējošā stāvokļa ļaunpr. izman.).81. p. sastāv no3 daļām, bet 82. no 2 daļām.


Kādi līg. uzskatāmi par mazas noz. līg. saskaņā ar De minimis ? kopš reg. 17/62 pieņemš. Komisija saņem daudz paziņoj. par līg. tāpēc attīstīta šī doktrīna, kas nozīmē, ka Komisija neuzskata līg. par tādiem, kas var ietekmēt tirdziniec. starp dalībvalstīm, ja visu līg. pušu tirgus daļa attiec. tirgū nepārsniedz: * 5% no kop. tirgus, ja ir noslēgts horiz. līg. ( līg. noslēgts starp uzņēm., kas darbojas vienā ražoš. un izplatīš. līm.) * 10% no kop. tirgus, ja līg. noslēgts starp uzņēm., kas darb. daž. līm. (vertik. līg.). Ja viens atsev. līg. atbilst kādai bloka atbrīv. Regulai, tas automāt. tiek atbrīv. no 81.p.1.d.uzņēm. Par šādu līg. slēgš. nav jāziņo atsevišķi Kom. Tie ir tādi līg. kā ekskluz. izplatīš. līg., ekskl. pirkš. līg., līg. par specializāciju, licences līg. par tehnoloģ. nodoš., lēm., līg. un saskaņotas darb. starp apdrošinātājiem.

Uz kādiem līg. neattiecas Kom. de minimis izņēm.? Kom. ir pieņ. vair. Reg. attiec. uz konkrētiem līg. veidiem. Tās vairāk pazīst. kā bloka atbrīvojumus. Ja viens atsev. līg. atbilst kādai bloka atbrīv. Regulai, tas automāt. tiek atbrīv. no 81.p.1.d. Uzņēm. par šādu līg. slēgš. nav jāziņo atsevišķi Kom. Bloka atbrīv. neattiecas uz uz līg., ko nosedz citi bloka atbrīv., līg. starp konkurentiem vai potenciālajiem konkurē., līg., kuru mērķis ir kāds no konkurē. ierobežoj., piem., ierobežoj. pērkošajam uzņēm., attiec. uz preces tālākpārdoš. Cenas noteikšanu vai teritoriju vai patērēt. grupām, kurām preces var tiek tālāk pārdotas. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,20 €
Work pack Nr. 1138403
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register