Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
1,99
You save:
0,22 (11%)
Discounted price*:
1,77
Purchase
Add to Wish List
ID number:192803
Author:
Evaluation:
Published: 30.10.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Arī Latvijā līdzīgi tiek veikta ūdens resursu plānošana kā minētajā publikācijā. Tiek identificētas ieinteresētās puses. Latvijā ūdens resursu apsaimniekošanas plānus izstrādā LVĢMC, lēmumpieņēmēja institūcija – VARAM un apsaimniekošanas pasākumus koordinē – konsultatīvās padomes. Padome ir koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir saskaņot valsts iestāžu, pašvaldību, nevalstisko organizāciju, kā arī uzņēmēju un citu interešu grupu intereses jautājumos, kas saistīti ar vides kvalitātes mērķu sasniegšanu attiecīgajā apgabalā, taču šo padomju lēmumiem ir tikai ieteikuma raksturs. Sabiedriskā apspriešanā iesaistītās puses – zinātnieki, pašvaldības, ministrijas (EK, ZM) un sabiedrība. Kad veikta ieinteresēto pušu identifikācija, tiek novērtēta to ietekmju analīze un to līdzdalība plānošanā, ko noskaidro ar anketēšanu, intervēšanu. Tiek noskaidrots kādā līmenī, ieinteresētās puses līdzdarbosies. Notiek partnerattiecību veidošana un sanāksmju rīkošana, kas plānošanā nodrošina sekmīgu darbu izpildi. Šis process nav ilgs, bet tajā tiek izvērtētas arī potenciālās darba grupas stiprās un vājās puses. Var tikt pieaicināti konsultanti. Nākamais solis ir plāna izstrādāšana un ieviešana. Šeit tiek identificētas problēmas uzstādīti mērķi un vākta informācija. Pēc tam seko rīcības plāna izstrāde, pasākumu alternatīvu izstrāde, to atlase un novērtējums pēc kā seko plāna ieviešana un novērtēšana.
Salīdzinot ūdens resursu plānošanu Lago Madžore ezera plānošanas piemērā un Latvijā ir redzams, ka tur sabiedrība tiek vairāk iesaistīta un to domas ņemtas vērā izstrādājot plānus nekā Latvijā, bet tas, iespējams, ir saistīts ar pašu iedzīvotāju aktivitāti un vēlmi iesaistīties, jo Latvijā cilvēki nav tik aktīvi un maz iesaistās brīvprātīgi plānošanas procesā. To, manuprāt, mums vajadzētu vairāk pārņemt no ārzemju piemēriem, kur cilvēki ir atvērtāki un aktīvi piedalās šādu plānu izstrādē. Vērtējot pašu procesu kopumā, tas ir līdzīgs. Plānošanā, tai skaitā ūdens resursu plānošanā, nav noteiktas „receptes” jo tā ir ļoti mainīga. Ekoloģiskās problēmas ir ļoti komplicētas un ir nepieciešams elastīgums, lai gūtu panākumus. Tādēļ katrs gadījums ir atšķirīgs un ir nepieciešams būt elastīgiem plānošanas procesā.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,55 €
Work pack Nr. 1350071
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Procesuāla pieeja integrācijas un līdzdalības stiprināšanai ūdens resursu plānošanā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/192803

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register