Latvijai apgūstot neatkarību, sākās intensīvs uzņēmējdarbības attīstības process, kura virzītājspēks ir ražošanas uzņēmumu veiksmīga darbība un attīstība. Jāatzīmē, ka jebkura uzņēmuma sekmīgai darbībai ir nepieciešama sākotnējā un turpmāka ražošanas plānošana, jo bez tās bieži vien tiek pieņemti nepamatoti lēmumi, kas noved pie uzņēmuma ekonomiska stāvokļa pasliktināšanās vai pat likvidācijas.
Plānošana ir darbības programmu sistemātiskā veidošana, kas virzīta uz konkrēta mērķa sasniegšanu un esošās informācijas un paredzamo iespēju analīzes, novērtēšanas un atlases palīdzību.
Plānošanas galvenais mērķis ir palīdzēt uzņēmumiem pēc iespējas pilnīgāk iekļauties nezināmajā nākotnē un būt gataviem elastīgi reaģēt uz jebkurām dzīves situācijām. Kopumā var teikt, ka plānošana ir iepriekš apdomāta rīcība vēlamo mērķu sasniegšanā.
Diemžēl, neievērojot plānošanas redzamu nepieciešamību, tā šobrīd kļuvusi par ļoti aktuālu tēmu, jo, ka rada prakse, Latvijā ir uzņēmēju vienaldzīga attieksme pret savas un sava uzņēmuma darbības plānošanu, kas noved pie uzņēmuma vadīšanas pēc improvizācijas pamatpricipiem un tieši tāpēc „ražošanas plānošana” tika izvēlēta par darba tēmu.
Darba mērķis ir pieverst uzmanību ražošanas plānošanai, kā arī apskatīt tās uzdevumus un veidus.…