Daudzas veiksmīgas kompānijas vērē savu biznesu kā no ārējas vides, tā arī no iekšējas. Mārketinga vide vienmēr mainās – jaunas problēmas vai jaunās iespējas. Viena no kompānijām, kura var regulēt tās vides ir Mattel, kuri ražo Barbi.
Daudzas kompānijas neanalizē ārējas vides attīstības tendences, ignorē izmantot jaunas iespējas. Kompānijas stratēģijas, struktūra, sistēma un organizācijas kultūra drīz noveco, un tās bremzē piedalīšanu tirgū, kur ir liela konkurence un milzīgas korporācijas.
Par ārējo vidi un tās izmaiņām seko mārketologi. Viņi vāca informāciju un pēta tirgu.
Šajā ātri izmaināma globālā pasaulē kompānijai vajadzētu veikt sešu pamatu faktoru monitorings: demogrāfiskais, ekonomiskais, dabas, tehnoloģiskais, politiski – tiesiskais un sociāli – kultūras. Visi šie faktori darbojas viena ciklā, katrs ir saistīts viens ar otru. Piemēram, straujš dzimstības augums (demogrāfiskais faktors) ved pie resursu samazināšanas un ārējas vides piesārņošanas ( dabas faktors), un tas viss ļāva cilvēku prasīt jaunus likumus (politiskais faktors). Iestādīti ierobežojumi stimulē jaunu tehnoloģisku lēmumu un produktu (tehnoloģiskais faktors), kuri, būtu pieejami (ekonomiskais faktors), var galu galā izmainīt attieksmi un cilvēku rīcības (sociāli – kultūras faktors).
STARPTAUTISKĀ EKONOMISKĀ VIDE.
Pēc otrā pasaules kara videi bija milzīgas izmaiņas. Parādījās arī jaunas iespējas, gan jaunas problēmas. Īpaši nozīmīgas pārmaiņas: 1) pasaules ekonomikas internacionalizācija, kas atrod savējo izteiksmi starptautiskās tirdzniecības un kapitālieguldījumu straujajā augšanā aiz robežas; 2) dominējošā ASV stāvokļa pakāpeniskā zaudēšana un pasīva tirdznieciska balansa un izmaiņu dolāra vērtībai problēmas, kuras ir saistītas ar pasaules tirgū; 3) ekonomiskas Japānas varenības augšana pasaules tirgū; 4) starptautiskās finansiālās sistēmas rašana, kas nodrošina brīvu konvertējamo valūtu: 5) pasaules ienākumu pārmaiņa pēc 1973 g. naftas kompāniju-ražotāju labumā; 6) tirdzniecisku barjeru skaitļa augšana, kas ir ceļamas iekšēju tirgu aizsargāšanai no ārvalsta konkurences. un 7) jaunu lielu tirgu pakāpeniska atvēršana.