Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:913078
Author:
Evaluation:
Published: 18.04.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 15 units
References: Used
Extract

Es izvēlējos rakstīt referātu par tēmu „Dienestu pārvaldes funkcijas”, jo šī tēma man likās ļoti interesanta un aktuāla. Tieši no tā kā pārvaldes funkcijas tiks organizētas un izpildītas, būs atkarīgs, cik efektīvs būs viss pārvaldes process.
Funkcija ir plaši izplatīts vārds, kuram piemīt vairākas nozīmes. Funkcija (latīņu valodā-funcatio) ir pienākums, darbības sfēra, loma.
Lielāka cilvēku daļa plāno savu darbību un dienu (mēnesi, gadu utt.), pēc tam organizē resursus, kuri būs vajadzīgi plāna pildīšanai. Līdz ar kustību uz priekšu mēs salīdzinām to ko izdarījam ar mērķiem un uzdevumiem, kurus izvirzījām sev agrāk. Šāda ikdienišķa darbība ietver sevī veselo pārvaldes funkciju skaitu. Pārvaldi ir nepieciešams apskatīt kā ciklisko procesu, kas sastāv no konkrētiem pārvaldes darbību veidiem, kurus sauc par pārvaldes funkcijām.
„Pārvaldes funkcijas ir specifiska, mērķtiecīga vadīšanas darbinieka iedarbošanās uz vadāmo sistēmu, ar to saistītām sistēmām un atsevišķiem cilvēkiem, lai nodrošinātu sekmīgu plānotā darba izpildi.”1
Pārvaldes process balstās uz pārvaldes funkciju aktīvu izpildi. „Vadīšanas funkcijas nozīmē pienākumu, atbildības un tiesību kopumu.”2
Organizācijas vadīšanas funkcijām ir objektīvs raksturs, subjektīva ir to sadale, t.i. vadītājam vajag domāt kam uzticēt kādu vadīšanas funkciju. Nosakot darbiniekiem viņu funkcijas ir jāņem vērā darbinieka darba spējas, intereses un darba pieredze. Vienam darbiniekam var būt uzticēta kā vienas funkcijas, tā arī vairāku funkciju realizācija. Vairāki darbinieki var būt iesaistīti vienas funkcijas izpildīšanā. Katram darbiniekam ir jābūt viņu funkciju aprakstam, kā arī amata pienākumu aprakstam. Pārvaldes funkciju sekmīga izpilde cieši saistīta ar darbinieku interesēm. Uzņēmuma darbības sekmes nosaka darbinieku attieksme pret darbu. Attieksmi veido darbinieka interešu sakritība ar viņam uzticētam funkcijām. Katra cilvēka spējas, prasmes, zināšānas, dotības ir ļoti dažādas, bet ja tās sakrīt un atbilst darbiniekam uzticetām funkcijām, darbs tiek paveikts labi.
Katra pārvaldes funkcija attēlo noteikto pārvaldes procesa darbības sfēru, bet pārvaldes sistēma ir funkciju kopums, kas ir saistīta ar vienoto vadīšanas ciklu.
Pārvaldes funkciju galvenā īpatnība, kas ir saistīta ar ekonomikas specifiku, ietver sevī augstas adaptēšanas prasmes pret ārējās un iekšējās vides izmaiņām. Runājot par adaptēšanu, saprotam prasmi saglabāt kvalitatīvas pārvaldes funkcijas, izmainoties sociālekonomiskai videi. Runājot par katru funkciju, to iedarbībai un savstarpējās iedarbības veidu sistēmai jābūt elastīgai.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1177707
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register