Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:240388
Author:
Evaluation:
Published: 17.02.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 2 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
  VADĪTĀJS, VADĪŠANA UN VARA    3
  VADĪŠANAS STILI UN VEIDI    5
  VADĪTĀJA FUNKCIJAS UN LOMAS PĒC H.MINCBERGA    5
  VADĪTĀJS UN PSIHOLOĢISKAIS KLIMATS    7
  NOBEIGUMS    8
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    8
Extract

Kas tad īsti ir vadīšana? Vadīšana ir iedarbība uz darbinieku darbību (personu vai grupu) ar noteiktām metodēm un paņēmieniem, lai īstenotu organizācijas mērķus. No tā izriet, ka vadītājs ir konkrēts darbinieks, kas ietekmē darbinieku darbību (personu vai grupu), lai īstenotu organizācijas mērķus.
Kopumā skatoties arī sabiedriskā transporta līdzekļa vadītājs, bet no manis laikam gaida lai es aprakstītu uzņēmuma vadītāju. Tas ir cilvēks , kuram ir uzticēta mērķu sasniegšana, un viņš, sev uzticētos darbus, realizē ar citu darbinieku palīdzību. Jau vergturības laikā bija cilvēks, kas kontrolēja vergus, tātad izpildīja saimnieka norādītos darbus, tādējādi pats saņemot par to atalgojumu. Arī feodālisma laikos, kad attīstījās naturālās saimniecības, pastāvēja pārvaldnieki un saimnieka palīgi, un to laikam var uzskatīt par pārvaldes aizsākumu. Tāpēc, ka tā vairs nebija tikai vergu kontrole, bet pārvaldniekam jau bija tiesības dažādus jautājumus lemt patstāvīgi. Viņš varēja mainīt darbinieka izpildāmos darbus, ja bija nepieciešams, sodīt vai uzslavēt, varēja samazināt nodevu likmi, tas tika darīts uz citu nodevu maksātāju rēķina. Tābija ļoti primitīva pārvaldes forma.
Tā īsti vadītāja loma sāka palikt svarīga tikai sākoties kapitālisma attīstībai,jo tieši tad parādījās nepieciešamība pēc talantīgiem vadītājiem,kuri varēja izstrādāt savu uzņēmuma vadīšanas stratēģiju,lai vestu uzņēmumu uz priekšu vai arī sliktākajā gadījumā to paglābt no bankrota.
Bet lai panāktu efektīgu vadīšanu, vadītājam jālieto vara. Praksē vadītāji lieto dažādus varas veidus. Un tos var grupēt 5 veidos:
formālā vara
atalgojuma vara
piespiedu vara
ekspertu vara
personības vara.

Formālo varu nosaka ieņemamais amats un vadītāja autoritāte ir pati par sevi saprotama. Organizācijas stabila un efektīga darbība ir atkarīga tieši no padoto gatavības tradicionāli atzīt formālā vadītāja varu. Organizācijās, kur formālā vara ir ļoti spēcīgi, darbinieki – izpildītāji reaģē nevis uz cilvēku, bet uz amatu. Pielietojot šāda veida varu, organizācija ir it kā stabila, bet tā ir iesīkstēšana formālos uzskatos un birokrātijā. Pētījumi rāda, ka pēdējos gados formālā varas ietekme mazinās. Pēc manām domām, tipisks formālās varas piemērs ir valsts iestādes.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,48 €
Work pack Nr. 1150047
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register