Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
6,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:708287
 
Author:
Evaluation:
Published: 09.07.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 9 units
References: Used
Extract

Attīstoties valsts ekonomikai, pieaugot preču piedāvājumam tirgū, mainoties tirgus dalībniekiem, pieaug arī konkurences līmenis. Latvija no 1990. gada līdz 2003. gadam ir diezgan strauji attīstījusies un lielāko daļu no valsts ekonomiskajām aktivitātēm aizņem tieši tirdzniecības/ pakalpojumu nozare, neizslēdzot pašus uzņēmumus, kas saražo preci. Līdz ar novitātēm tirgū, valsts ekonomikā un likumdošanā, uzņēmumi ir spiesti tāpat attīstīt sava uzņēmuma iekšējo darbību, pielāgot to tirgus prasībām. Kā viens no līdzekļiem ir mārketinga ieviešana, kas iesaka daudz dažādu jautājumu risinājumu ne tikai par paša uzņēmuma struktūras, darbības veidošanu, bet arī liek ražotājam domāt par pircēja psiholoģisko pusi, ko tas vēlas šodienas sabiedrībā, kādas vēlmes un vajadzības ir šim patērētājam, kas viņam liek būt svarīgam, kas viņu izceļ kā patērētāju. Tā varētu būt kāda produkta markas lietošana, jo marka nenozīmē tikai vārdu, bet arī produkta kvalitāti un citus raksturlielumus un otrs faktors tieši kāda uzņēmuma produktu lietojam, jo šajā gadījumā reputācija ir uzņēmumam. Kā zināms, pasaules tirgū produkta marka un uzņēmuma vārds/ reputācija var maksāt bargu naudu. Kā ir pie mums Latvijā? Šī tendence nav vēl tik aktuāla, jo stabilu produkta marku veidošana atrodas vēl tikai uz pirmā attīstības pakāpiena, kaut gan dažiem produktiem ar marku tirgū ir vērojama augstāka cena. Protams, lai patērētājs iegūtu vispārīgu priekšstatu par šāda produkta esamību tirgū un uzņēmuma vārdu, ir jāveido komunikācija starp uzņēmumu un patērētāju. Tāpēc bakalaura darbā “Virzīšanas pasākumu plānošana” tiek apskatīta komunikāciju nozīme un virzīšanas metodes, to būtība un atšķirīgās iezīmes, lai varētu izpētīt konkrēta uzņēmuma darbību – a/s “Valmieras piens” un tā produktu – jogurtu, kā arī virzīšanas pasākumu plānošanu attiecīgi šim produktam.
Galvenie uzņēmumu attīstības cēloņi ir preču sortimenta paplašināšana, produkcijas apjoma palielināšana un iedzīvotāju dzīves līmeņa paaugstināšanās, kā arī līdzvērtīga konkurence.
Pareizi organizēta uzņēmuma tirgus darbība var palielināt jebkura produkta vērtību, nosakot patērētāju loku, viņu vēlmes un vajadzības, radot īsto produktu par īsto cenu, pieejamu īstā vietā, nodrošinot šo procesu ar precīzu informāciju.
Darba izstrādāšanas mērķis ir virzīšanas pasākumu plānošanas nepieciešamība uzņēmējdarbībā.
Šim mērķim darbā risināmie uzdevumi:
1)Uzņēmuma darbības raksturojums;
2)Uzņēmuma produkta - jogurta sortimenta analīze;
3) Preces raksturlielumu noskaidrošana;
4) Cenu veidošana produktam;
5) Sadales kanālu analīze;
6) Konkurentu produktu analīze;
7) Mērķgrupas noskaidrošana;
8) Virzīšanas pasākumu plānošana.
No tā izriet pētījuma objekts – mērķpircējs un pētījuma priekšmets – produkts. Lai izvēlētos mērķgrupu un sastādītu virzīšanas pasākumu plānu, jāanalizē visi veiktie uzdevumi, izmantojot loģiskās analīzes metodi, apkopošanas (grupēšanas) metodi un salīdzināšanas metodi.
Par darba izstrādāšanas avotiem ir izmantoti: vispārējā un speciālā literatūra, reklāmdarbības statistikas dati, periodiskie izdevumi, interneta mājas lapas, kā arī uzņēmuma pārskata dati un informācija.
Pētījuma mērķu un uzdevumu ierobežojumi saistīti ar būtiskākās informācijas atlasi analītiskās apskata daļas ietvaros un informācijas ierobežojumiem, un uzņēmuma datu konfidencialitātes ievērošanu pētījuma un aprēķinu daļas izstrādei.
Kopumā analītiskā apskata un pētījumu/ aprēķinu daļa veidota, vadoties arī no saviem vērojumiem un ieinteresētības mārketinga aktivitātēs un tirgus attīstības tendencēs. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register